Oznanjen Diablo 3

Oznanjen Diablo 3

28. junij, 2008   KATEGORIJE: filmi   

Oznanjen Diablo 3
And the heavens shall tremble...
Zatresle so se danes tudi hlače vseh igričarskih navdušencev po svetu. Po dolgem tednu rajcanja z vsak dan novim splash screenom, so na konferenci v Parizu bogovi Blizzard končno napovedali in predstavili novo nadaljevanje v še eni od njihovih uspešnih franšiz - Diablo III.

Težko je verjeti, da je od prihoda drugega dela Hudičevca minilo že 8 let. Spomin na igro je namreč še vedno zelo živ in nemalo je takih, ki se še danes podijo gor ni dol po temnicah Battle.neta. Najbrž pa jih bo večina ob izidu presedlala na 3. del, ki izgleda, kot je v navadi pri Blizzardu, naravnost slastno.

Napoved igre je seveda pospremil zajeten nabor igralnih posnetkov in konceptualnih risbic, ki jih lahko najdete na sveži uradni strani Diablo 3. Nujen pa je tudi ogled veličastnega dražilnega animiranega napovednika (oh Blizzard, kdaj boste ustvarili zaresen animiran film) in kar 20 minut dolgega posnetka iz igranja samega, opremljenega s komentarjem.

Da pa se ne bomo samo slinili nad fascinantnimi sličicami na hitro poglejmo še nekaj dejstev. Koncept igre se ne bo spremenil. Še vedno bo torej šlo za divjo akcijsko hack'n slash igranje fantazijskih vlog in ne za MMO, kot je skrbelo mnoge. Spet bomo lahko izbirali med 5 različnimi liki. Nekaj bo starih (zaenkrat barbar), nekaj novih (zaenkrat witch doctor), vse pa bomo lahko igrali kot moški ali ženska. Grafična podoba bo tokrat jasno popolnoma 3D, kar pa ne pomeni prostega premikanja in rotiranja kamere - pogled bo namreč še vedno fiksiran in izometričen, dodana bo le možnost zoomiranja. Z raznolikim, podrobnim in bolj razgibanim okoljem (ki se bo še vedno generiral naključno) bo tokrat omogočena interakcija, kar pomeni, da bomo lahko razbijali vrata in podirali zidove na sovražnike. Seveda obljubljajo tudi zabaven in napreden način igranja preko spleta. Več o ostalih minimalnih novostih pa najbolje da si preberete na uradni strani.

Res je torej, da se Blizzard drži preverjetnih receptov, saj za D3 (zaenkrat) ne moremo reči, da prinaša v žanr inovacijo, kaj šele revolucijo. Prebeg večine programerjev D2 leta 2003 v novo ustanovljeno razvijalsko hišo Flagship Studios (Hellgate: London in Mythos (precej zanimiv zastonjski diablovski MMO - preverite)) najbrž na razvoj igre ni vplival najbolje. Vseeno pa smo najbrž lahko brez dvoma, da bo igralnost, kot vedno pri njihovih mojstrovinah, vrhunska in izpiljena.

Kot kaže prestola Blizzardovcev kot daleč najuspešnejših razvijalcev iger tudi v prihodnost ne bo moč omajati. Če zagotovljenemu uspehu prihajajočega Starcrafta 2, prištejemo še 10 milijonov naročnikov njihove spletne droge World of Warcraft, ki bo kmalu dobila že drugi dodatek je napoved Diabla 3 očitno le še smetana na vrhu torte z imenom igričarska industrija.

Datum izida 3. Hudiča je jasno zavit v meglo. "Bo ko bo", najbrž pa ne kaj kmalu. Jasno je le, da si bo naš Umex kmalu primoran umisliti nov računalnik.

Povezane objave: Blizzcon 07 - WoW: Wrath of the Lich King & WoW: The Movie, Blizzard oznanil Starcraft 2, Starcraft 2 - nov napovednik

Reddit Delicious

Objavil Cerpin Taxt ob 17:57,  VIR: Blizzard

Komentarji
Jah, res je. In tudi vi lahko pomagate. Nakažite samo en euro na moj račun in morda se vam obeta celo nagrada, en svetlikajoč chipped dragi kamenček po vašem izboru.
napisal Umex, 28. junij, 2008 ob 23:37
no ja so se mi sline cedile ob gledanju poslastic v ponedeljek. ko izzide se vidimo na battle netu. umex pa lahko chippede zadrzi jaz za 1 eur ponujam flawlesse :D
napisal samuelion, 2. julij, 2008 ob 10:55

dodaj komentar

IME 

   URL 

The Captcha image

   GESLO 



KRATKOČASNIK

Naš pogled na dogajanje v spletni in popularni kulturi.

VSEBINE

blodnje
dogodki
družba
politika
narava
filmi
serije
glasba
igre
internet
tehnologija
umetnost
fotografija
video
zabava

ARHIV

Starejše objave se skrivajo v našem arhivu.

PRIPOROČAMO

Moj-Album iTivi Si.blogs Delo RTVSLO" mladina joker slotech Kiberpipa
Last.fm" youtube Flickr Odeo del.icio.us! digg Slovenski Reddit Technorati Popurls
alistapart Adaptive Path Digital Web Magazine Styleboost Softpedia Wikipedia Imageshack FX converter Babelfish translator
boingboing lifehacker UNEASYsilence sethjones Makezine: Blog gridskipper cuteoverload Google Operating System Kottke
WMNA! drawn! deviantart wonderland Kotaku Engadget Techblog Slashdot iPod observer
Pitchforkmedia DrownedInSound NME kingblind Boudist Song Meanings Buba SuicideGirls Myspace
aintitcoolnews darkhorizons Variety rottentomatoes imdb Apple tv Television without pity My Episodes
Miniclip Newgrounds maddox Weebls PointlessSites.com blank blank blank blank
blank blank blank blank blank blank blank blank blank
Kratkočasnik Recommended Grid

Bogorama Si.blogs
hit counter

BLOGROLA

Grega.org
Nymphee
Čuk express - gnevnik
Šúnd
Ulica na blog 3
Nina
Milan'che
MilošM
Had
Urbanapodgana
(Experi)Mental pop
Eirik Solheim
Rat-on-crack
Fantazme na razprodaji
Bitchs(k)weet
Lampelina
Jonas
NuDo
Orange and Nuts
Davidov Blog
Oglasevanje.com
Mitja Mavsar
Davor Strehar
Tomasz Pirc
Uros1981
Rookie237
Cycoboodah
Trip - Noč na zemlji
°lUKA.V
Avix
mrXfilm
In Human News
So damn beautiful
Harmonic Generator
Addicted to Nothing
Sad Rooftops
Indijanka Romana
Zazmenki
Tuco - filmoljub

PROJEKTI PROJEKTI

Blogres
Moblog.si
Fabularij
Go!Design

KONTAKT

Kritik, pripomb, pohval in vprašanj smo veseli:
info@kratkocasnik.com

PREDLAGAJ LINK

Imate zanimivo povezavo, ki bi bila vredna objave?
Uporabite spletni obrazec

NAROČI RSS




SPOŠTUJTE CC

Kratkočasnik deluje pod licenco Creative Commons. Naše vsebine lahko uporabljate pod pogojem, da nas navedete kot vir.

Creative Commons License